Strona Główna > Tydzień portugalski “Flavours of Portugal”

Tydzień portugalski “Flavours of Portugal”

AGERON Polska, na zlecenie Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, współorganizował wydarzenie Tydzień Portugalski “Flavours of Portugal”.

Wydarzenie miało miejsce w dniach 25-30 maja 2015 roku w Warszawie (Hotel InterContinental). W ramach Tygodnia Portugalskiego, do Polski licznie przyjechali przedstawiciele portugalskich producentów artykułów spożywczych, napojów i wina. Gościem specjalnym był przedstawiciel Agencji Portugal Foods – największej w Portugalii agencji zrzeszającej producentów żywności. Portugal Foods zapewnia dynamiczny rozwój sektora spożywczego w Portugalii i promuje jego pozytywny wizerunek za granicą, szuka atrakcyjnych rynków zbytu i wprowadza portugalskie produkty do sieci handlowych na całym świecie. Agencja zrzesza i reprezentuje interesy ponad 100 przedsiębiorców z branży spożywczej w Portugalii.

W ramach Tygodnia Portugalskiego zorganizowano pokazy i degustacje. Odwiedzający mieli szansę bliżej poznać kulturę portugalską i zapoznać się z ofertą turystyczną. Prócz aspektu kulturoznawczego, Tydzień Portugalski miał wymiar biznesowy. Przedstawiciele portugalskich producentów, w poszukiwaniu możliwości wejścia lub rozszerzenia swojej działalności w Polsce, odbyli szereg spotkań biznesowych z polskimi importerami i dystrybutorami, w tym, z największymi graczami na polskim rynku FMCG. Dzięki szeroko zakrojonej akcji informacyjnej w mediach, wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród polskich potencjalnych partnerów portugalskich producentów. Mamy nadzieję, że spotkania zaowocują korzystną dla obu stron współpracą.