Strona Główna > Portal Promocji Eksportu

Portal Promocji Eksportu

MINISTERSTWO GOSPODARKI, 2013

AGERON Polska oraz eksperci z firmy Acquitec opracowali koncepcję funkcjonalną nowego rządowego portalu internetowego – miejsca w sieci skupiającego polskie firmy podejmujące aktywność na rynkach zagranicznych, oferującego wsparcie oraz stały i bezpłatny dostęp do wysokiej jakości informacji na temat planowania, organizowania i realizacji eksportu/inwestycji na rynkach zagranicznych, a także promującego ofertę polskich firm na arenie międzynarodowej.

Prace przeprowadzone zostały w ramach projektu pn. „Opracowanie koncepcji funkcjonalnej Portalu Promocji Eksportu”, który zakłada zaprojektowanie treści i funkcjonalności nowego portalu. Zgodnie z założeniami Ministerstwa Gospodarki, zadaniem nowego Portalu Promocji Eksportu będzie  ułatwienie polskim przedsiębiorcom, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność na międzynarodowych rynkach, dostępu do informacji o możliwościach eksportowych w innych krajach. Z kolei dla zagranicznych firm będzie to dobre miejsce na pozyskanie wiedzy o Polsce i polskiej gospodarce.

Z założenia portal będzie bazować na istniejących portalach rządowych:

  • trade.gov.pl – Serwis Informacyjny Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP (WPHI),
  • eksporter.gov.pl – Portal Promocji Eksportu Ministerstwa Gospodarki,
  • coie.gov.pl – Portal Sieci Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE).

Wynikiem prac nad projektem jest opis Koncepcji Funkcjonalnej Portalu, na podstawie której zostanie zaprojektowany i wdrożony nowy Portal.

Korzystając z naszej wieloletniej współpracy z firmami aktywnymi w dziedzinie eksportu, dołożyliśmy wszelkich starań, aby portal był dla nich jak najbardziej funkcjonalny.

Zapraszamy do skorzystania z ExportCreatora

 RozpocznijKreatora