Strona Główna > Promocja gospodarcza woj. warmińsko-mazurskiego w Finlandii i Szwecji

Promocja gospodarcza woj. warmińsko-mazurskiego w Finlandii i Szwecji

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego AGERON Polska Sp. z o.o. przez cztery miesiące pełniła funkcję Gospodarczego Ambasadora Warmii i Mazur w Szwecji i Finlandii. Projekt rozpoczęliśmy od analizy oferty gospodarczej regionu pod kątem specyfiki rynku fińskiego i szwedzkiego i ustalenia branż przemysłu o największym potencjale eksportowym i inwestycyjnym. Kolejnym etapem było opracowanie strategii promocji potencjału gospodarczego Warmii i Mazur na potrzeby targów i spotkań networkingowych.

Na przestrzeni od lipca do września, podczas indywidualnych spotkań z partnerami handlowymi polskich firm i inwestorami, przedstawiciele AGERON Polska i Urzędu Marszałkowskiego promowali potencjał regionu i branże wybrane jako kluczowe:

  • budowa jachtów i łodzi;
  • przemysł przetwórstwa drewna;
  • przemysł rolno-spożywczy;
  • zielona energia;
  • usługi IT/ICT.

W wyniku projektu nawiązane zostały bliskie relacje z inwestorami, przedsiębiorcami zainteresowanymi importem poszczególnych produktów z Polski oraz instytucjami otoczenia biznesu świadczącymi pomoc przedsiębiorcom przy wejściu na rynki Skandynawskie.